BV2S Helmet

BV2S Helmet

O kaskach motocyklowych napisano już chyba wszystko…
Ale jest jeden kask o którym wiadomo niewiele a powinno się o nim wiedzieć.
Ten właśnie kask zasługuje na specjalne miejsce i opis.

Mowa o BV2S Helmet, kask produkowany z przeznaczeniem na skutery śnieżne.
To właśnie ten model pozwolił mi przetrwać największe mrozy i deszcze podczas jazdy.

Wyposażony jest w specjalną maskę, która przypomina maskę do resuscytacji , działa to w ten sposób że oddycha się powietrzem któremu nie pozwala się dostać do wnętrza kasku, przez co nie paruje i nie zamarza w środku.

Docisk maski regulowany jest z przodu dużym pokrętłem. Dodatkowo wyposażony jest w szeroki pasek dookoła szyby który podgrzewa szybę, co jest kolejnym elementem nie parowania a drobinki wody nie osadzają się wewnątrz. Do podgrzewania szyby używany jest kabel który podłączony jest na stałe do zasilania a wyłącznik jest w kasku. Przez co nie trzeba się martwić bateriami.
Posiada również blendę przeciwśnieżną koloru żółtego co jest kapitalnym rozwiązaniem podczas zimowych dni kiedy szybko zapada zmrok i jedzie się w ciemności , wtedy blenda rozjaśnia widoczność.
Szyba centralna w kasku ma bardzo duży kąt widzenia co znacznie polepsza widoczność na boki.
Kas ma również czerwone światełko z tyłu które zasilane jest bateriami, w razie potrzeby można je wyłączyć.
Jest odporny na bardzo niskie temperatury, plastik z którego jest wykonany jest bardzo odporny na uderzenia przy dużych mrozach.
Jeśli szukacie kasku na zimę , nie ma się co zastanawiać , to jest jedyny model który jest do zadań specjalnych BV2S Helmet!